If you feel there is something lacking in your life... Join us every Sunday and rediscover your relationship with God.

Parish Information

Pastor:
Rev. (Chris) Krzysztof Korcz

54 West Main Street ( PO Box 98)
Dudley, MA 01571

(508) 943-5633 Rectory
(508) 949-6701 (Fax)

Sunday Mass
Saturday Vigil: 4:45pm
8:00am | 9:00am (Polish) | 11:00am

Weekday Mass
Monday, Tues, Thurs : 8:00am
Wednesday : 6:30pm
First Friday of the Month: 8:00am

Holy Days of Obligation
Holy Days : 8:00am and 6:30pm

 

Sacraments

Sacrament of Reconciliation (Confession)
Saturdays @ 3:00pm

Confession for the First Friday on Thursday Evening - 6:30pm

Sacrament of Baptism
Sunday at 12:00pm by Appointment

Sacrament of Marriage
We recommend arrangements being made at least 12 months prior to wedding. Please contact us to arrange

Visitation of The Sick
Please notify the rectory if you know of someone who is unable to get to church and wishes to receive the sacraments.

Adorations and Devotions

Marian Devotion (May, Oct)

Wed 6:30pm


Stations of The Cross (Lent)

Friday 6:15pm

Itinerary for National Parks. POLISH

PARAFIA ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, DUDLEY, MA 01571

TEL: 508-943-5633 , EMAIL: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

KARTA REJESTRACYJNA NA STRONIE: www.standrewbobola.com

 

WYCIECZKA DO PARKÓW NARODOWYCH USA,

          13-23 MAJA, 2019

 

Dzień 1 – wcześnie rano wylot z Bostonu do Chicago. Transfer do hotelu, a potem zwiedzanie Chicago. Po przyjeździe do centrum Chicago Rejs statkiem po rzece Chicago i jeziorze Michigan. Oglądanie panoramy miasta z tarasu widokowego na 103 piętrze Willis Tower. Spacer Aleją Solidarności gdzie zatrzymamy się przy pomnikach Tadeusza Kościuszki i Mikołaja Kopernika. Z tego miejsca rozciąga się wspaniały widok na centrum Chicago. Oglądanie Fontanny Buckingham. Msza w Jezuickim Ośrodku Millenijnym w Chicago. Obiad i nocleg w hotelu.        

Dzień 2 - Wyjazd o godzinie 4.00 rano przejazd przez stany Illinois, Wisconsin, Minnesota, Południowa Dakota. Postój w widokowym miejscu nad Missouri River. Przed zmierzchem zwiedzanie Parku Narodowego Badlands. Przed wjazdem na parkową obwodnicę postój w miejscu, gdzie zadomowiła się kolonia Piesków Preriowych. Nocleg w stylowym miasteczku dzikiego zachodu - Wall.

Dzień 3 - zwiedzanie Parku Narodowego Badlands. Góry Black Hills i wizyta pod Mt Rushmore gdzie w skalnym zboczu wykuto słynną gigantyczną rzeźbę przedstawiającą popiersia czterech prezydentów. Dalsza droga przez malownicze góry Big Horn i stan Wyoming. Przyjazd na nocleg do motelu położonego u podnóża Gór Skalistych.  

Dzień 4 - W tym dniu od rana pokonujemy Góry Skaliste. Przejazd niezwykle widokową trasą przez pasmo Big Horn w kierunku Parku Narodowego Yellowstone. Zwiedzanie Yellowstone, najstarszego parku narodowego na świecie, w czasie przejazdu po parkowej obwodnicy. Zobaczymy między innymi wodospady i słynny Wielki Kanion rzeki Yellowstone. Obejrzymy także liczne gejzery, bulgoczące błota, kolorowe oczka wodne, stada bizonów. Ostatni postój planujemy przy najsłynniejszym gejzerze Old Faithful. Przejazd na nocleg w stanie Wyoming.

Dzień 5 - Przejazd przez Idaho, Utah i Nevadę w kierunku do Kalifornii. Po drodze w stanie Idaho spacer po polach lawy wulkanicznej. Dalszy przejazd do Salt Lake City, stolicy stanu Utah i światowej stolicy Mormonów. Wizyta na Temple Square (Placu Kościelnym) miejscu, od którego Mormoni rozpoczęli budowę miasta. Dalszy przejazd wzdłuż słonego jeziora Salt Lake. Zobaczymy jak uzyskuje się sól z jeziora i co to jest zjawisko fata morgana. Postój przy słynnym torze Bonneville gdzie na dnie wyschniętego jeziora bite są rekordy prędkości. W czasie dalszego przejazdu podziwianie krajobrazów Pustyni Wielkiego Słonego Jeziora (Great Salt Lake Desert) oraz kamiennych pustyń Nevady. Przejazd na nocleg do Lake Tahoe - miasta zwanego perłą gór Sierra Nevada.

Dzień 6 - Od rana pokonujemy góry Sierra Nevada. Wjeżdżamy do Kalifornii i kierujemy się do San Francisco gdzie powinniśmy dotrzeć w południe. Podziwiamy widok miasta i zatoki z Wyspy Skarbów (Traesure Island). Przejazd przez Golden Gate Bridge. Wizyta na przystani „Fisherman’s Warf” oraz rejs statkiem po zatoce w kierunku otwartego oceanu. Przejażdżka otwartym tramwajem linowym gdzie sam motorniczy zachęca do stania na zewnętrznych stopniach. Spacer po najbardziej stromej i krętej ulicy świata Lombard Street oraz wizyta w Chińskiej Dzielnicy. Wieczorem przejazd do hotelu znajdującego się na trasie do parku Yosemite.

Dzień 7 - Wjeżdżamy do najpiękniejszej polodowcowej doliny świata, Parku Narodowego Yosemite. Z wybranych punktów widokowych oglądamy cudowne krajobrazy doliny a także najwyższe na kontynencie wodospady Yosemite Falls oraz gigantyczne jednolite granitowe skały jak El Capitan. Udamy się w krótką pieszą wędrówkę pod jeden z wodospadów. Wśród przepięknych widoków przejedziemy do miejsca gdzie na terenie parku rosną największe drzewa świata – Sekwoje. Przyjazd do hotelu w Los Angeles.                                          

Dzień 8 - Zwiedzanie Los Angeles rozpoczynamy od Hollywood. Spacer „Aleją Gwiazd”. Chinese Theatre, przed którym znajdują się odciski stóp i dłoni zdobywców Oskarów. Kodak Theatre, miejsce rozdawania Oskarów. Z tarasu teatru rozciąga się widok na wzgórze z napisem Hollywood. Przejazd przez miasto do Santa Monica. Spacer po plaży i molo. W dalszej części zwiadzania Los Angeles zobaczymy Music Centergdzie wręczane były nagrody Akademii Filmowej – Oskarya a także historyczne centrum przy Olvera Street. Wyjeżdżamy z Los Angeles i udajemy się w drogę do Las Vegas. Przejazd przez gorącą Pustynię Mojave gdzie jak oaza wyrosło jedyne w sobie królestwo hazardu, niepowtarzalne Las Vegas. Spacer po głównej ulicy miasta Las Vegas Blvd i zwiedzanie najefektowniejszych kasyn.                                     

Dzień 9 - Wyjazd z Las Vegas w kierunku Arizony i Grand Canyon. Przed wjazdem na teren parku narodowego, w centrum turystycznym obejrzymy film I-MAX o Wielkim Kanionie Rzeki Kolorado. Oglądanie kanionu z głównego punktu widokowego na południowej krawędzi. Dalszy przejazd wśród malowniczych krajobrazów Arizony i po terenach największego w Stanach Zjednoczonych indiańskiego rezerwatu zamieszkałego przez Indian Navajo. Nocleg na terenie rezerwatu. W miarę możliwości wieczorne ognisko i pieczenie kiełbasek.                                             

Dzień 10 - Wyjazd z hotelu wcześnie rano. Przejazd do westernowej doliny Monument Valey, chyba najbardziej obfotografowanego miejsca w USA. Wspaniałe krajobrazy dzikiej doliny znane są z wielu filmów i reklam. Dalsza droga przez stan Utah wiedzie malowniczą trasą wśród terenów uznanych za najbardziej dzikie w Stanach Zjednoczonych. W krainie kanionów jaką jest Utah zwiedzimy jeden z najciekawszych parków, Arches National Park. Opuszczamy Utah i wjeżdżam do Kolorado. Po drodze Wielka Dolina - zielona oaza pośród powulkanicznych wzgórz o płasko zakończonych wierzchołkach. Stoi tutaj największa w świecie tego typu góra, Grand Mesa. Dojazd na nocleg do Glenwood Springs gdzie w górskiej scenerii wybudowano ogromny basen wypełniony wodą z gorących źródeł.                                                                      

Dzień 11 – przyjazd Denver i wylot do Bostonu.

                                                                                                                             

Cena wyjazdu/os: $2,000

           

Cena obejmuje:

  • noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • śniadania
  • usługi przewodnika

 

Cena nie obejmuje:

.           obiadów i lunc

.          ubezpieczenia

  • biletów wstępu (koszt około $200)
  • prywatnych wydatków
  • przelot na trasie Boston – Chicago i Denver-Boston

 

Istnieje możliwość zarezerwowania za dodatkową opłatą pokoju jednoosobowego.

Calendar of Events

Last month September 2018 Next month
S M T W T F S
week 35 1
week 36 2 3 4 5 6 7 8
week 37 9 10 11 12 13 14 15
week 38 16 17 18 19 20 21 22
week 39 23 24 25 26 27 28 29
week 40 30

Translate Now